به فروشگاه رادین بوک خوش آمدید

0

سبد خريد شما خالي است !

محصولات شما بروزرسانی
مبلغ کل
0 ﷼
0

برای مقایسه محصول ، محصولات مورد نظر را از فروشگاه انتخاب کنید.


0

ليست علاقه مندي هاي شما خالي است!

تخفیف

کتاب حرمسرای قذافی

720,000 ﷼
-72,000﷼
648,000 ﷼
کد محصول : rad138
برگشت به مجموعه: ادبیات
با روش حمل پست سفارشی رایگان - خرید بالای 99 هزار تومان ، 100,000 ﷼
تخفیف
کتاب حرمسرای قذافی
مؤلف: آنیک کوژان
مترجم: آذین فیروز پور
ناشر: الماس پارسیان
رقعی شومیز
392 صفحه
توضیحات

«حرمسرای قذافی» یک افشاگری است. افشاگری ثریا، زنی که قربانی یک متجاوز شده است. شاید بزرگترین متجاوز قرن، مُعمّر قذافی.
ثریا در این کتاب از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ سخن می‌گوید و نقاب از چهره مردی برمی‌دارد که خود را همچون یک رهبر مسلمان انقلابی به مردم کشورش و کشورهای منطقه جا زده بود.
اما واقعیت قضیه این است که معمر قذافی با توسل به ابزار تجاوز جنسی توانسته بود برای مدت چهل‌ودو سال بر لیبی حکومت کند. در این چهل‌ودو سال صدها زن و مرد جوان قربانی جرائم جنسی این هول‌انگیزترین دیکتاتور تاریخ بشر شدند. اما از بین این قربانیان فقط تعداد معدودی جرئت پیدا کردند که دست به افشاگری بزنند و داستان‌های خود را حکایت کنند.
رازهای قذافی به دلایلی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده می‌توانست تا سال‌ها و دهه‌ها یا شاید حتی تا ابد پنهان بماند. قربانیان از ترس «بی‌آبرو» شدن در جامعه سنتی لیبی سکوت اختیار کرده بودند و این سکوتی بود که قذافی با بهره‌گیری از آن توانسته بود برای چهل‌ودو سال به صورت مستمر مرتکب جرائم جنسی شود. اما آنیک کوژان، نویسنده فرانسوی کتاب «حرمسرای قذافی»، موفق شد تعدادی از قربانیان را به سخن گفتن وا دارد.
«حرمسرای قذافی» برای اولین‌بار لیبیایی‌ها و مردم جهان را با چهره واقعی دیکتاتور مخوف لیبی آشنا کرد. کوژان با انعکاس شهادت‌هایی که از سوی شاهدان موثق بیان شده ثابت می‌کند قذافی نه‌تنها «رهبر مسلمانان جهان» نبود. ناقض بزرگ همه اصول اسلامی هم بود.
«حرمسرای قذافی» زندگی‌نامه و حتی زندگی‌نامه سیاسی قذافی نیست؛ بلکه فقط به یک وجه هولناک از زندگی قذافی می‌پردازد؛ وجهی که عملا تبدیل به جزئی از ساختار حکومتی رژیم قذافی شده بود.
قذافی‌ای که در این کتاب به تصویر کشیده شده به قدری هول‌انگیز است که شاید باورش برای خوانندگان مشکل باشد؛ اما کتاب به قدری مستند و خوب پژوهش شده است که جای هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد.
آنیک کوژان به خاطر این کتاب چندین جایزه معتبر جهانی را از آن خود کرده است. او با سند و مدرک به ما نشان می‌دهد که قذافی هیولایی بی‌بدیل در بین همتایان دیکتاتورش بود.

نظرات

حامد حجتی :
چهارشنبه, 18 دی 1398
یکی از بهترین کتابایی بود ک خوندم.
اینقدر موضوع کتاب خواننده رو جذب میکنه که اون تایمی هم ک کتاب نمیخوندم ب اتفاقایی ک تو کتاب میوفتاد فکر میکردم

مجموعه های پیشنهادی ما

خبرنامه

از جدیدترین اخبار مطلع شوید