به فروشگاه رادین بوک خوش آمدید

0

سبد خريد شما خالي است !

محصولات شما بروزرسانی
مبلغ کل
0 ﷼
0

برای مقایسه محصول ، محصولات مورد نظر را از فروشگاه انتخاب کنید.


0

ليست علاقه مندي هاي شما خالي است!

تخفیف

کتاب روانشناسی تربیت نوجوان

80,000 ﷼
-16,000﷼
64,000 ﷼
کد محصول : rad145
برگشت به مجموعه: روانشناسی
تخفیف
کتاب روانشناسی تربیت نوجوان
مؤلف: اکبر شعبانی
ناشر: خانواده خوشبخت
رقعی شومیز
160 صفحه
توضیحات

کتاب روانشناسی تربیت نوجوان در سیره معصومین علیهم‌السلام از «مقدمه و ده فصل: اهمیت نوجوانی، نیازهای اساسی نوجوانان، مشکلات روحی و روانی ایام نوجوانی، ویژگی‌های دوران نوجوانی، مهارت‌های مقابله با نیازها و ویژگی‌های نوجوانی و مهارت‌های برخورد با نوجوانان، عوامل اصلی انحرافات اخلاقی فرزندان، راههای حفاظت از انحرافات نوجوانان، آموزش نوجوان، نبایدهای تربیتی و نکته‌های ظریف تربیتی در سیره شهدا» گردآوری شده است.
در فصل‌های اول، دوم و سوم عناوین «مقدمه، سن نوجوانی، بلوغ نوجوانی، اهمیت نوجوانی در روایات»، «نیازهای زیستی، نیازهای روانی» و «احساس خودکم‌بینی، رفتارهای عصبی، خشم، ترس، افسردگی، وسواس، به هم ریختگی ارتباط با دیگران، چگونگی ارضاء نیازهای جدید (جنسی)، عدم کنترل بر هیجانات ناشی از تغییرات دوران بلوغ، تعارض بین خواسته‌های والدین و گروه همسالان، پرخاشگری، انکار، خیال‌گرایی، برگشت، جبران، توجیه، همانندسازی، جابجایی و فرافکنی» مورد بررسی قرار گرفته است.
اسلام به دوران نوجوانی اهمیت بسیاری قائل است همان‌گونه که روایات متعددی در این رابطه رسیده است که در این ‌باره می‌خوانیم: «از نگاه اسلام، نوجوانی دوره توان‌مندی و سازندگی است و فرصت بسیار مغتنمی برای بهره‌بردن از نعمت زندگی است. پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله برای نوجوانان اهمیت زیادی قائل می‌شد و در موارد مختلف، به نوجوانان شایسته و خلاق مسئولیت‌های مهمی را می‌سپرد.  نگاه پیامبر گرامی‌اسلام به جوانان، همراه با تکریم شخصیت و توجه به قلب پاک و احساسات زلال آنها بود. آن حضرت می‌فرمود که جوانان گرایش بیشتری به خوبی و نیکی دارند؛ چرا که آنها دارای قلبی فضیلت‌پذیر هستند. همان‌گونه که فرمودند: شما را به نیکی با جوانان (نوجوانان) سفارش می‌کنم، زیرا نرم‌ترین دلها را دارند. به راستی که خداوند، مرا بشارت‌دهنده و هشدار دهنده برانگیخت، پس جوانان (نوجوانان)، با من پیمان بستند و پیران با من به مخالفت برخاستند.»
در فصل چهارم موضوعات «تغییر و تحول جسمی، تقلید از دیگران، طغیان علیه کانون‌های قدرت، گرایش به همسالان، عدم تعادل و بی‌ثباتی عاطفی، انتقادناپذیری، زودباوری، خودآرایی، آرمان‌گرا و خیال‌پرداز، میل به آزادی، تنهایی و گوشه‌گیری، نگرانی از آینده، هویت‌جویی، دغدغه اقتصادی، کشمکش بین استقلال و وابستگی، طغیان غرایز و تجدد و نوطلبی» و در فصل ششم مباحث «بیکاری، نظارت‌نداشتن بر رفتار فرزندان، روابط جنسی والدین، نوازش‌های ناروا، برخوردهای نامناسب، بستر مشترک و محدود نبودن ارتباط بین دختر و پسر» به چشم می‌خورد.

از اعتماد شما سپاسگزاریم و امیدواریم از خرید خود رضایت داشته باشید.

لطفا قبل از خرید قوانین و مقرّرات را مطالعه نمایید و در صورت داشتن هرگونه سوال آن را مطرح نمایید.

درصورتی که از نحوه سفارش و پرداخت آنلاین آشنایی ندارید می توانید از راهنمای خرید استفاده نمایید.

جهت دریافت تخفیفات بیشتر می توانید کانال تلگرام و پیچ اینستاگرام را دنبال کنید.

درصورت داشتن سوال در مورد محصول مورد نظرتان می توانید از قسمت پرسش از کارشناس استفاده نمایید.

فروش ویژه رادین بوک
 کتاب رمان خارجی جزء از کل  کتاب موفقیت چهار اثر از فلورانس اسکاول شین  کتاب روانشناسی والدین سمّی  کتاب خودسازی هنر بیخیالی
 کتاب انگیزشی و موفقیت هفت عادت مردمان موثر  کتاب روانشناسی رک و راست حرفتو بزن  کتاب رمان خارجی دزیره  کتاب انگیزشی و موفقیت قانون هشتاد بیست
       
       

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.

مجموعه های پیشنهادی ما

خبرنامه

از جدیدترین اخبار مطلع شوید